Ми в соц мережах

Напишіть нам листа

doctor@restartplus.com.ua

+38 (050) 641-47-46

+38 (063) 139-81-44

Вступ до статті види наркотиків

Фахівці в галузі медицини давно визнали, що різні види наркотиків впливають на людей по-різному. Тим не менш, наркотики можуть бути класифіковані відповідно до певних спільних симптоматик або ефектів. Процес класифікації наркотичних речовин ґрунтується на цих давно визнаних, медично прийнятих фактах. Експерти з наркотичних речовин класифікують наркотики в одну з семи категорій: депресанти центральної нервової системи (ЦНС), стимулятори ЦНС, галюциногени, дисоціативні анестетики, наркотичні анальгетики, інгалянти та конопля. Наркотики з кожної з цих категорій можуть впливати на центральну нервову систему людини і порушувати її нормальні функції, включаючи здатність безпечно керувати автомобілем:

1) Депресанти ЦНС

Депресанти ЦНС сповільнюють роботу мозку і тіла. До прикладів депресантів ЦНС відносяться алкоголь, барбітурати, проти тривожні препарати (наприклад, Валіум, Лібріум, Ксанакс, Прозак і Торазин), Гамма-гідроксибутират (GHB), Рохіпнол та багато інших антидепресантів (наприклад, Золофт, Паксіл).

2) Стимулятори ЦНС

Стимулятори ЦНС прискорюють серцевий ритм, підвищують артеріальний тиск і “позбавляють” або стимулюють організм. До прикладів стимуляторів ЦНС відносяться кокаїн, “крек” кокаїн, амфетаміни та метамфетамін (кренк).

3) Галюциногени

Галюциногени змушують користувача сприймати речі по-іншому, ніж вони є насправді. До прикладів галюциногенів відносяться LSD, пейот, псилоцибін та MDMA (екстазі).

4) Дисоціативні анестетики

Дисоціативні анестетики – це наркотики, які підсилюють відчуття болю шляхом вимкнення або розділення сприйняття мозку болю. Фенциклідин (PCP), його аналоги та декстрометорфан є прикладами дисоціативних анестетиків.

5) Наркотичні анальгетики

Наркотичні анальгетики знімають біль, викликають ейфорію та змінюють настрій у користувача. До прикладів наркотичних анальгетиків відносяться опій, кодеїн, героїн, демерол, дарвон, морфій, метадон, Вікодін та оксикодон.

6) Інгалянти

Інгалянти включають в себе різноманітні речовини, які можна вдихати та, як наслідок, вони спричиняють зміни свідомості та ефекти, що впливають на розум. До прикладів інгалянтів відносяться толуен, пластиковий клей, фарба, бензин, розчинники для фарб, лаки для волосся та різноманітні анестетичні гази.

7) Конопля

Конопля – це наукова назва марихуани. Діюча речовина в коноплі – це дельта-9-тетрагідроканнабінол, або ТГК. До цієї категорії відносяться каннабіноїди та синтетики, наприклад, дронабінол.

Стимулятори

Що роблять стимулятори зі здоров’ям та розумом?  Стимулятори, часто називані “піднімачами”, є речовинами, які підвищують рівень фізіологічної або нервової активності в організмі. Стимулятор – це медикамент, який збуджує будь-яку функцію організму, але більш конкретно ті, що стимулюють мозок та центральну нервову систему. Короткострокові ефекти від вживання стимуляторів часто викликають посилення уваги, бодрості, підйому настрою, бодрості, збільшення мовлення та збільшену моторну активність. Хоча у стимуляторів є дуже обмежене терапевтичне застосування, настрій-піднімаючі ефекти роблять деякі стимулятори надзвичайно потужними наркотиками для зловживання. Найбільш поширені вуличні наркотики, такі як кокаїн та амфетаміни, відносяться до категорії стимуляторів. Нижче наведено п’ять способів, які можуть впливати на розум та організм вживання стимуляторів, а саме мет амфетаміну та кокаїну.

Види наркотиків
Види наркотиків

1)Після вживання стимуляторів мозок починає збільшувати певні типи сигналізації клітин та посилює різні фізіологічні процеси по всьому мозку і тілу.

2) Багато стимуляторів підвищують вивільнення дофаміну у мозок, що призводить до відчуття добробуту, збільшеної енергії, підвищеної уваги та бодрості. Це зростання активності мозку дозволяє користувачеві тимчасово виконувати завдання, при цьому відчуваючи відчуття ейфорії. Підвищена активність мозку у користувача призводить до високого потенціалу зловживання стимуляторами через позитивні ефекти, які вони викликають. Ці бажані ефекти мають тимчасовий характер, тому спонукають користувача збільшувати вживання стимуляторів, що призводить до широкого спектра негативних наслідків, які невдовзі настають після тривалого вживання стимуляторів.

3) Після довготривалого вживання
стимуляторів користувач часто відчуває роздратованість, гіперактивність, тривожність, стрибання настрою, агітацію, тремор, плутанку і, в найбільш серйозних випадках, стан, що нагадує параноїдальну шизофренію. Користувач зазвичай відчуває ці ефекти від тривалого вживання стимуляторів, оскільки мозок має важкість у регулюванні та збалансуванні дофаміну.

4)Стимулятори також взаємодіють з певними ділянками мозку, які управляють емоціями, страхом, агресією та реакцією “бігай або борися”, і коли мозок перевантажений, часто ці негативні ефекти вживання стимуляторів стають помітнішими. Після зловживання стимуляторами структури та функції мозку користувача змінюються, більш конкретно клітини, які містять серотонін. Люди, що зловживають стимуляторами, можуть відчувати втрату ваги, втрату пам’яті, збиток пам’яті, плутанку, конвульсії, психоз, повторна рухання та пошкодження нервових клітин і колапс серцево-судинної системи. Люди можуть відчувати ці негативні побічні ефекти через перевантаження мозку. Часто ті, хто вживають стимулятори, мають пригнічений апетит та не можуть належним чином відпочивати, що спричиняє багато зазначених вище симптомів. Ті, хто зловживають стимуляторами, намагаються підтримувати почуття, які відчували під час початкового вживання стимулятора, збільшуючи кількість та частоту вживання, що неодмінно призводить до багатьох цих побічних ефектів.
5) Як тільки ефект стимулятора закінчується, рівні дофаміну падають нижче норми, і особа переживає падіння, відоме як “відміна”. Відміна – це період виснаження, що виникає через виведення енергії з тіла. Симптоми відміни стимуляторів часто включають болі та відчуття, низьку енергію, плутанку, сильні прагнення до наркотиків, агітацію, розлад, тривожність, депресію та суіцидальні думки. За даними Центру здоров’я, ідентичності, поведінки та досліджень профілактики в Нью-Йоркському університеті, кажуть, що для організму потрібно 7-10 днів для відновлення нормального рівня енергії після тривалого зловживання стимуляторами. Довгострокові ефекти від зловживання стимуляторами є досить серйозними через потужність багатьох стимуляторів. Ймовірно, що ті, що зловживають стимуляторами можуть розвинути залежність, що в свою чергу викликає сильні прагнення до наркотиків, що призводять користувачів до постійного вживання, незважаючи на наслідки.

Інші побічні ефекти та ризики, пов’язані з тривалим вживанням стимуляторів, включають захворювання серця, високий кров’яний тиск, судоми, неправильний ритм серця.

Опіоди

Опіоїди – це клас наркотиків, які використовуються для зменшення болю. Опіоїди включають в себе деякі ліки на рецепт, синтетичний фентаніл та героїн. Усі опіоїди мають подібний ефект на мозок, вони зменшують інтенсивність сигналів болю, які доходять до мозку, та впливають на ділянки мозку, що контролюють емоції і дихання. Залежно від того, скільки ви приймаєте та як ви їх приймаєте, якщо ваш організм має більше опіоїдів, ніж він може витримати, можуть бути серйозні ризики та побічні ефекти.

Види наркотиків
Види наркотиків

Приклади опіоїдів:

Ліки на рецепт були основною причиною епідемії опіоїдів, але нелегальні наркотики (героїн та синтетичний фентаніл) також все більше сприяють цій проблемі. Сьогодні дуже поширена проблема з медичним метадоном через неможливість структурувати рецепти та кількість виданого препарату на руки до споживачів, він заполонив вулиці та знайшов своїх споживачів не тільки у колі хворих , а й у людей які просто залежні , які обирають шлях не лікуватись, а просто вживати задля ефекту оп’яніння. Люди, які використовують ці речовини, можуть ненавмисно потрапити під вплив опіоїдів та знаходяться в високому ризику отруєння опіоїдами. Використання технік зменшення шкоди для безпечного вживання та наявність налоксону на рушнику можуть допомогти запобігти смертельному отруєнню опіоїдами. Вуличний метадон також велика проблема серед наркозалежних в Україні, кустарно вироблений препарат забрав багато вже молодих життів за 10 років існування на тіньовому ринку наркоторгівлі в Україні. Цей препарат не передбачуваний ніхто не контролює чистоту, якість та силу, купляючи чергову дозу залежний може отримати більш концентровану речовину ніж раніше та вже не відчути бажаного кайфу піна у рта та зупинка серця ось що чекає, не мало вже ситуацій коли люди від 16 до 25 років вже після першої спроби отримували смертельне передозування. Також слід згадати природні опіатиякі в Україні представлені у вигляді ацетельованого опію та не так часто у вигляді героїну. Теж смертельні речовини від вживання першої можна отримати серйозні ураження нервової системи , зараження крові. Не рідко купляючи ще одну дозу люди отримують й чергове захворювання. Дуже брудний продукт через який ви можете отримати навіть Гепатит  C.

Канабіс

Канабіс -це загальна назва усіх препаратів які містять тетрагідроканабінол (гашиш, марихуана, гашишне масло) є наркотичною речовиною, звикли вважати наркотиком стартером який стимулює стан залежної поведінки.
Наслідки вживання канабісу для здоров’я в розвиваючихся країнах в основному невідомі через обмежене та несистематичне дослідження, але немає попередньої причини очікувати, що біологічні ефекти на особи в цих популяціях будуть суттєво відрізнятися від того, що спостерігалося в розвинених країнах. Однак інші наслідки можуть бути різними, враховуючи культурні та соціальні відмінності між країнами. Терапевтичне використання каннабіноїдів Кілька досліджень продемонстрували терапевтичні ефекти каннабіноїдів для нудоти та блювоти на пізніх стадіях захворювань, таких як рак та СНІД. Дронабінол (тетрагідроканнабінол) доступний за рецептом в США вже більше десяти років. Інші терапевтичні використання каннабіноїдів демонструються контрольованими дослідженнями, включаючи лікування астми та глаукоми, як антидепресант, стимулятор апетиту, протиепілептичний та антиспазмодичний, дослідження в цій області повинно продовжуватися.
Також слід відмітити про те що в Україні вже є легалізовані препарати з сполук CBD що є діючою речовиною у суцвіттях коноплі, ця сполука має психотичний єфект, та у малих кількостях стимулює серотонін у людини та виступає як природній антидепресант.

Види наркотиків
Види наркотиків

Половина всіх конфіскацій наркотиків у всьому світі – це конфіскації канабісу. Географічне поширення цих конфіскацій також глобальне, охоплюючи практично кожну країну світу. Приблизно 147 мільйонів людей, що становить 2,5% населення світу, вживають канабіс (річна поширеність), порівняно з 0,2% вживанням кокаїну і 0,2% вживанням опіатів. У поточному десятилітті зловживання канабісом зросло швидше, ніж зловживання кокаїном і опіатами. Найшвидший ріст зловживання канабісом з 1960-х років відбувся в розвинених країнах Північної Америки, Західної Європи та Австралії. Канабіс став більш тісно пов’язаним з молодіжною культурою, а вік початку вживання зазвичай нижчий, ніж для інших наркотиків. Аналіз ринків канабісу показує, що низькі ціни співпадають з високим рівнем зловживання, і навпаки. Канабіс, здається, є нечутливим до ціни в короткостроковому плані, але досить еластичним у довгостроковому плані. Хоча кількість споживачів канабісу більша, ніж споживачів опіатів і кокаїну, низькі ціни на канабіс означають, що, в економічному вимірі, ринок канабісу набагато менший, ніж ринок опіатів або кокаїну.

Гострі наслідки вживання канабісу
Гострі наслідки вживання канабісу відомі вже багато років, і останні дослідження підтвердили і розширили раніше виявлене. Їх можна узагальнити наступним чином: канабіс утруднює когнітивний розвиток (здатності до навчання), включаючи асоціативні процеси; вільне відтворення раніше вивчених елементів часто ускладнене при вживанні канабісу як під час навчання, так і під час відтворення; канабіс утруднює психомоторну діяльність в широкому спектрі завдань, таких як координація рухів, розділена увага та операційні завдання різних типів; людська продуктивність на складних механізмах може бути ускладнена протягом 24 годин після куріння всього 20 мг ТГК в канабісі; існує збільшений ризик дорожньо-транспортних пригод серед осіб, які керують автомобілем у нетверезому стані від канабісу. Хронічні наслідки вживання канабісу селективне утруднення когнітивних функцій, які включають організацію та інтеграцію складної інформації, що включає різні механізми уваги та процеси пам’яті; тривале вживання може призвести до більшого утруднення, яке може не відновитися після припинення вживання, і яке може вплинути на щоденні функції життя; розвиток синдрому залежності від канабісу, що характеризується втратою контролю над вживанням канабісу, ймовірний у хронічних користувачів; вживання канабісу може загострити шизофренію у постраждалих осіб; епітеліальна травма трахеї та основних бронхів викликана тривалим курінням канабісу.

Класифікація

Різні наркотики, різні ефекти. Наркотики впливають на центральну нервову систему організму. Вони впливають на спосіб мислення, почуття та поведінку людини. Сім основних типів наркотиків – це депресанти, психоделіки, стимулятори, емпатогени, опіоїди, каннабіноїди та дисоціативні речовини.

1) Депресанти затримують передачу повідомлень між мозком та тілом. Вони можуть знижувати підвищення та стимуляцію, змушуючи людину почувати себе розслабленою або сонною. Більш поширена серед населення проблема через доступність препаратів через аптеки, залежність від цих препаратів може викликати обратно направлений ефект депресії, суїцідальні думки.

2) Психоделіки впливають на всі органи чуття, змінюючи мислення, сприйняття часу та емоцій. Вони також можуть спричиняти галюцинації, коли людина бачить або чує речі, яких насправді не існує або які спотворені. Цей вид наркотиків поширений серед молоді може викликати різні психічні захворювання через особливості організму не кожна людина сприймає галюценогени. Також можуть бути так звані бедтріпи які у кращому випадку закінчуються реанімацією.

3) Стимулятори – це клас наркотиків, які прискорюють передачу повідомлень між мозком та тілом. Вони можуть зробити людину більш бадьорою, впевненою та енергійною. Так званий клас клубних наркотиків , який поширений в Україні серед молоді від 14 до 30 років, аналогів серед лікарських засобів немає , амфетамін, кокаїн, метамфетамін вважаються важкими та зазвичай покарання за їх зберігання зовсім не умовні , а кримінальні.

Види наркотиків
Види наркотиків

4)Емпатогени збільшують відчуття співчуття та доброти до інших людей, а також почуття соціальної прийнятності і зв’язку. Так звані Мефедрон та його похідні є більш поширені на зараз з цього класу речовин на чорному ринку нарко-торгівлі мільйони людей на зараз є залежними від цього препарату у Східній Європі, наслідки дуже страшні від залежності розлади психіки, органічні ураження структури мозку.

5) Опіоїди включають будь-який препарат, що впливає на опіоідні рецептори у мозку, а також будь-які природні або синтетичні препарати, які виготовляються з маку півонії або пов’язані з ним. Опіоїди сповільнюють серцевий ритм і дихання та спричиняють відчуття задоволення і зняття болю. Дуже поширеним представником цього класу речовин в Україні  є вуличний метадон, замістна Матадонова терапія, Субітекс, Ацетильований Опіум, Героїн- ці речовини дуже небезпечні , передозування може настати навіть через збільшення дози на 0,01 г, передозування за статистикою від цих препаратів закінчується смертю. Поширені серед людей старше 30 років. Люди які починають приймати ці речовини не можуть зупинитись роками.

6) Каннабіноїди – це хімічні сполуки, які знаходяться в усіх частинах рослини коноплі. Вони відповідають за психоактивний ефект при споживанні коноплі. Вони можуть зробити людину щасливою, розслабленою, тривожною або параною. Зазвичай є наркотиком стартером більшість свій шлях починають з  нього, серед молоді поширений такий вид залежності як планокурство.

7) Дисоціативні речовини (також відомі як “розсіяні анестетики”) можуть змушувати людей відчувати себе відокремленими або відчуженими від реальності. Вони також можуть викликати галюцинації або інші зміни в мисленні, емоціях та свідомості.

Висновки

Які види залежності можуть лікувати у Центрах відновлення наркозалежних? Наркотики впливають на головний мозок та центральну нервову систему. Вони спричиняють змінений стан у розумі та тілі, який активує систему винагород у мозку. Багато наркотиків використовуються у медицині, але коли їх вживають незаконно або некоректно, вони можуть стати надмірно залежними. Хоча перше почуття може бути приємним, подальше та збільшене вживання може призвести до руйнівних наслідків. Центри відновлення наркозалежних можуть лікувати людей від різних наркотиків. Чим швидше ви звернетесь, тим вища можливість одужання. Чекаємо вас у центрі відновлення Restart Україна. Не зволікайте, важлива кожна хвилина вашого життя!


Не чекайте звертайтеся просто зараз!
Рестарт + перезавантаж своє мислення!


Використана література:

Т. В. Батьківські збори “Дитина та алкоголь. Як запобігти біді?” : профілактика підліткового алкоголізму / Т. В. Пархомчук //

Часнойть, Р. А. Організаційні заходи щодо профілактики алкогольної залежності : [зарубіжний досвід] / Р. А. Часнойть, А. В. Копитов // Охорона здоров’я. – 2010.

Що протиставити алкоголізму та наркоманії : поради досвідченого лікаря. Сповідь російського алкоголіка. – 1999. – 111с.

Шубнікова, О. Г. Педагогічна профілактика залежної поведінки підлітків / О. Г. Шубнікова // Педагогіка. – 2016. – № 7.

Поширені запитання та відповіді на них

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RU