Ми в соц мережах

Напишіть нам листа

doctor@restartplus.com.ua

+38 (050) 641-47-46

+38 (063) 139-81-44

Деякі люди мають страх перед припиненням вживання алкоголю через симптоми відмови, але детоксикація від алкоголю є першим кроком у лікуванні алкоголізму.

Важливість детоксикації від алкоголю

Стадія детоксикації від алкоголю – це перший крок у лікуванні алкоголізму. Протягом цього часу алкоголь повністю виводиться з вашого організму. Симптоми відмови зазвичай зникають протягом приблизно 1-2 тижнів після початку детоксикації; однак це може зайняти більше часу залежно від важкості вашого алкогольного вживання. З цього моменту ви зможете зосередитися на інших аспектах процесу одужання, таких як різноманітні активності, терапії, консультації та підтримка.

Алкоголь є депресантом, на якому ваш організм починає спиратися протягом місяців і років вживання. Ваш мозок з часом перестає виробляти певні речовини, які отримує від алкоголю, стаючи залежним від наркотику. Тому коли ви припиняєте вживати алкоголь, вашому організму потрібен час для пристосування. Саме це викликає симптоми відмови, такі як головний біль, лихоманка, нудота, нерегулярний пульс та галюцинації.

Деякі люди страшяться припинити пити через нервовість перед симптомами відмови, які відчуваються під час детоксикації від алкоголю. Хоча деякі люди можуть бути тільки піддаватися незначним наслідкам алкоголізму, інші можуть зіткнутися з екстремальним болем. Симптоми відмови можуть змінюватися швидко і агресивно, тому важливо проходити детоксикацію під наглядом медичних фахівців. Фахівці з лікування у клініці з якими працює наш центр  реабілітації залежності Restart зможуть допомогти вам керувати болем за допомогою різних лікарських засобів. Це дозволяє вам зосередитися на вашому одужанні та покращитися.

Симптоми детоксикації від алкоголю

Фаза детоксикації від алкоголю може включати симптоми відмови від легкої інтенсивності до загрозливих для життя. Часто тривалість і важкість вашого алкогольного розладу (АРД) впливає на симптоми відмови, які ви відчуваєте. Наприклад, люди, які мають проблеми з важким питтям протягом років, мають більше ймовірності розвинути серйозні симптоми відмови, такі як судоми або дельірій.

Незначні симптоми детоксикації від алкоголю включають:

Тривогу
Пітливість
Нудоту
Безсоння
Головний біль

Більш серйозні симптоми відмови від детоксикації від алкоголю:

Тремор
Судоми
Екстремальні галюцинації
Дезорієнтація
Делірій (у рідких випадках)


Хоча це рідко, найсерйознішим ефектом відмови від алкоголю є делірій. Він може початися протягом двох-п’яти днів після останнього келиха і може бути загрозливим для життя. Однак менше, ніж п’ять відсотків людей у зоні ризику розвинути делірій, коли припиняють пити.

Через серйозність деяких симптомів відмови, детоксикацію від алкоголю слід контролювати медичним фахівцем. Це особливо важливо для тих, хто має історію захворювань легень або серця або інших медичних станів, оскільки симптоми відмови можуть швидко погіршуватися. Ваш лікар-спеціаліст з клініки яка співпрацює з нашим центром реабілітації Restart зможе відстежувати ваш тиск та пульс, щоб переконатися, що ваш стан не погіршується. Ви також можете поговорити з ними про симптоми, які ви відчуваєте, а також про будь-який біль. Ця інформація допомагає вашій медичній команді визначити, який лікарський засіб допоможе зняти ваші незручності.

Хронологія детоксикації від алкоголю

Симптоми відмови можуть почати проявлятися вже через дві години після останнього келиха. Хоча найбільш болісні симптоми зазвичай спадають протягом першого тижня, деякі незначні симптоми можуть тривати кілька тижнів або навіть рік. Немає точного графіка того, коли і які симптоми відмови ви відчуєте; однак є загальний нарис того, чого чекати.

Отже, ось розбір процесу детоксикації від алкоголю:

Перші шість-дванадцять годин
Початкові симптоми детоксикації від алкоголю незначні, але можуть швидко почати погіршуватися з часом. Деякі з перших симптомів відмови включають головні болі, тривогу, тремор, нудоту та роздратованість.

Перший день
Під час закінчення перших 24 годин детоксикації симптоми можуть ставати все більш важкими. Поміж ефектами, відчуттями протягом перших 12 годин, можуть включати дезорієнтацію, тремори рук та судоми.

Другий день
Аналогічно першому повному дню детоксикації, найбільш болісні симптоми продовжуватимуться і на другий день. Галюцинації та панічні атаки зазвичай відбуваються під час цього часу, коли ваш організм очищається від алкоголю.

Дні треті до сьомого
Протягом решти вашого першого тижня в детоксикації можуть приходити і йти різні симптоми відмови. Це також період, коли ви найбільш вразливі до симптомів, небезпечних для життя, таких як дельірій.
Після одного тижня
Коли ви завершили свій перший тиждень детоксикації, багато з симптомів відмови будуть починати зменшуватися. Хоча деякі симптоми можуть продовжуватися кілька тижнів, більшість з них є незначними і можуть бути лікувані лікарськими засобами.

Навіть після того, як найбільш серйозні симптоми відмови зменшилися, деякі люди можуть відчувати синдром післявідмовного відвідування (PAWS) – продовжені симптоми детоксикації. Загалом ці симптоми включають тривогу, низьку енергію, проблеми зі сном та сповільнені рефлекси, і можуть тривати від кількох місяців до року.

Загальний опис хронології детоксикації від алкоголю

Найбільш незручні симптоми відмови від детоксикації зазвичай досягають піку приблизно через 10-30 годин після останнього келиха і починають зменшуватися через 40-50 годин. Хоча дельірій є малоймовірним, приблизно 30% тих, хто отримав його, також розвинуть пневмонію з аспірацією. Медично-підтримувана відмова допомагає запобігти серйозним ускладненням, відстежує стан здоров’я пацієнта та знімає будь-які болючі ефекти.

Лікарські засоби, використовувані під час детоксикації від алкоголю

оли детоксикація від алкоголю проводиться в стаціонарному реабілітаційному закладі, можуть використовуватися різні лікарські засоби для зменшення незручних симптомів відмови. Лікарські засоби також допомагають підтримувати рівновагу хімічних речовин у тілі людини, зменшуючи ризик серйозних ускладнень. У реабілітації медичний фахівець буде вводити медикамент і відстежувати його ефекти. Якщо лікарський засіб починає викликати небажані побічні ефекти або перешкоджає процесу детоксикації, може бути використано інше засіб.

Декілька лікарських засобів, які часто вводяться під час фази детоксикації, це:

Бензодіазепіни
Бензодіазепіни (бензи) найчастіше використовуються для лікування симптомів відмови під час фази детоксикації від алкоголю. Вони використовуються для допомоги заспокоїти центральну нервову систему та також можуть бути призначені для лікування безсоння, тривоги та м’язових спазмів. Ліки існують у 2 формах: короткодіючий і довгодіючий. Зазвичай довгодіючі бензи вводяться протягом трьох днів або приймаються за потребою. Хлордіазепоксид (Лібріум) та діазепам (Валіум) є 2 типами бензодіазепінів, які найчастіше призначаються в стаціонарному реабілітаційному середовищі.

Налтрексон
Налтрексон допомагає зменшити бажання пити під час стадії детоксикації. У випадку рецидиву налтрексон діє, забороняючи відчуття сп’яніння, які може викликати алкоголь. Оскільки лікарський засіб може стимулювати симптоми відмови, рекомендується зачекати 7-10 днів перед прийняттям налтрексону. Він існує у 2 формах: таблетки і ін’єкційні. Таблеткова форма налтрексону продається під торговими марками ReVia і Depade, тоді як ін’єкційна форма відома як Vivitrol.

Акампросат
Роки важкого вживання можуть значно змінити вигляд та функцію мозку. Акампросат, що продається під назвою Кампрал, призначається для допомоги вашому мозку почати працювати нормально після припинення пиття. Дослідницькі дослідження також почали досліджувати, чи акампросат допомагає зменшити симптоми ПАВС, включаючи безсоння, тривогу та неспокій. Він також працює на зменшення бажання пити алкоголь; однак він не викличе небажаний ефект у випадку споживання алкоголю.

Дисульфірам
Ще один лікарський засіб, який використовується в лікуванні алкоголізму – дисульфірам. На відміну від інших лікарських засобів, дисульфірам працює, викликаючи важкі реакції у випадку споживання алкоголю. Наприклад, якщо ви питимете, перебуваючи на дисульфірамі, ви відчуєте небажані ефекти, такі як покрасніння обличчя, нудота, головний біль, слабкість та низький тиск. Негативні ефекти призначені для того, щоб зупинити вас від продовження вживання алкоголю. Дисульфірам не призначений для зменшення бажання пити або відновлення функцій мозку, як деякі інші ліки.

Час для допомоги прийшов зараз

Пошук допомоги через вживання алкоголю – великий крок до трізненності. Тому рішення, де отримати лікування, слід приймати не легковажно.

Усе медичне супроводження відбувається на співдружніх кліниках, центр реабілітації Restart не даэ медичного супроводження , ми займаэмося лише мотиваційними роботами, ментальним здоров’ям та терапією психотравм та інформаційним збагаченням резидентів про наслідки хвороби та інстументи як їх подалати та адптуватись у соціумі та не зложивати .

Довідкова інформація

Соціальні наслідки алкоголізму

Понад 175 мільйонів осіб у віці від 12 років і старше повідомили про вживання алкоголю за останній рік, і понад 66 мільйонів людей брали участь у напівконсумації алкоголю в останній місяць.

“Алкоголь – дуже терплячий наркотик. Він почекає, коли алкоголік підійме його ще раз.”

Мерседес МакКембрідж, 1916-2004, американська актриса

Алкоголізм впливає на всі аспекти суспільства від сімейних відносин до громадського здоров’я і безпеки, а також на здоров’я та благополуччя самого алкоголіка. Понад 175 мільйонів осіб у віці від 12 років і старше повідомили про вживання алкоголю за останній рік, і понад 66 мільйонів людей брали участь у напівконсумації алкоголю в останній місяць.

Сильвія Меттью Бервелл, секретар Управління з питань охорони здоров’я та соціального обслуговування США, говорить: “Наслідки вживання речовин накопичуються і коштують нашому суспільству дорого, накладаючи тягар на робочі місця, систему охорони здоров’я, сім’ї, штати та громади.”

Далекосяжні наслідки алкоголізму

Алкоголізм впливає не лише на самого алкоголіка та його сім’ю, але і має наслідки для всіх, з ким вони спілкуються, включаючи сусідів, колег по роботі та однокласників. Щорічне зловживання алкоголем призводить до збільшення витрат на правопорушення та правоохоронні витрати, зниження продуктивності праці та зростання витрат на медичне обслуговування.

Алкоголізм впливає практично на всі аспекти суспільства, включаючи:

Збільшення кількості аварій з водійськими правами, позбавленими через вживання алкоголю
Зростання смертності від дорожньо-транспортних пригод
Пошкодження громадської та приватної власності
Збільшення премій за страховими полісами
Зниження здоров’я та розвиток хронічних захворювань
Зростання медичних вимог
Зниження продуктивності на робочому місці
Збільшення числа нещасних випадків на роботі
Сімейне насильство
Насильство
Багато алкоголіків починають відчужуватися від суспільства, проводячи менше часу на тих заняттях, які колись їм подобалося, і менше часу взаємодіючи з друзями та родиною. Вони можуть навіть сформувати нове соціальне оточення, віддаючи перевагу проведенню часу з іншими великими споживачами алкоголю, або ж можуть бути самітніми споживачами, що ще більше ізолює їх від суспільства.

Алкоголізм та смертності від ДТП

Декілька з найбільш небезпечних суспільних наслідків алкоголізму включають збільшення травм самому собі, агресію проти інших, насильство, зловживання дітьми, зловживання дружинами та смертність від дорожньо-транспортних пригод. Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння має серйозний економічний і суспільний вплив у вигляді дорожньо-транспортних пригод, які часто призводять до пошкодження майна та смертності на дорогах.

Недавнє дослідження SAMHSA повідомило про зниження рівня аварій за участю водіїв у стані алкогольного сп’яніння з 2002 по 2014 роки.3 Однак у 2015 році все ще відбулося понад 10 000 смертей у дорожньо-транспортних пригодах за участю водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Це означає, що в середньому кожні 51 хвилин відбувається одна смерть від ДТП з участю водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

Громадська освіта та робота з громадою в значній мірі сприяють профілактиці, відновленню, рецидиву та лікуванню алкоголізму. Громади можуть реалізувати плани та програми, щоб допомогти зменшити кількість інцидентів, пов’язаних з зловживанням алкоголем.

Збільшення усвідомленості про алкоголь у спільноті

На місцевому, регіональному та національному рівнях тепер існує багато програм профілактики зловживання алкоголем та алкоголізму. Наприклад, Національна адміністрація з безпеки дорожнього руху (NHTSA) запровадила кампанію “Водій трізуба або будьте затримані”, співпрацюючи з місцевими та державними правоохоронними органами, щоб підвищити усвідомлення про небезпеку керування автомобілем у стані сп’яніння.

Детоксикація від алкоголю

Детоксикація від алкоголю – це необхідний перший крок на шляху до одужання в лікуванні алкоголізму.

Що таке алкогольна детоксикація?
Коли хтось регулярно вживає алкоголь або наркотики, його організм звикає до речовини і змінює спосіб її функціонування для компенсації наслідків. Детоксикація від алкоголю може бути дуже неприємною і навіть загрожувати життю, тому завжди рекомендується детоксикацію від алкоголю під медичним наглядом.

Алкоголь та наркотики впливають на роботу мозку, втручаючись у хімічні речовини мозку, які називаються нейромедіаторами. Для збереження рівноваги мозок коригується. Якщо людина потім припиняє вживання речовини, мозку потрібен час, щоб знову адаптуватися до відсутності наслідків речовини. Початковий період адаптації включає в себе симптоми відмови, які зазвичай протилежні від наслідків речовини, і це називається детоксикацією.

Коли хтось каже, що він “детоксикується”, він має на увазі, що він відчуває неприємні фізичні та емоційні симптоми, оскільки його мозок і тіло намагаються відновити здоровий функціонування після того, як він припиняє вживання речовини, якою він регулярно користувався. Програми детоксикації, часто називаються детоксом, надають медичні послуги для полегшення симптомів відмови та збільшення ймовірності того, що людина не повернеться до вживання речовини.

Ризики відмови від алкоголю

Оскільки алкоголь є депресантом (сповільнюючи функції організму), симптоми відмови є стимулюючими (поспішаючи речі). Відмова від усіх психоактивних речовин неприємна, а іноді і болісна, але вона зазвичай не загрожує життю. Алкоголь – виняток.

Відмова від алкоголю може мати серйозні наслідки, включаючи смерть. Приблизно 10% людей, які проходять лікування детоксикації, відчувають важкі симптоми відмови від алкоголю. Ці важкі реакції можуть початися раптово і часто не мають попереджувальних знаків.

Важкість відмови від алкоголю залежить від багатьох факторів, таких як вік, патерни вживання алкоголю та біологічна стать. Деякі люди більш схильні до важкої відмови від алкоголю, таких як:

Люди з попередніми захворюваннями
Люди з історією відмови від алкоголю
Люди з залежністю від седативних препаратів
Люди з високим тиском крові
Люди з низьким рівнем калію
Люди з низьким рівнем тромбоцитів
Люди з родинними історіями важкої відмови від алкоголю

6-12 Годин

Бажання
Депресія
Головні болі
Тремор
Кошмари
Безсоння
Нудота


12-24 Години

Помірні симптоми відмови
Галюцинації та інтенсивний страх


24-48 Годин

Високий ризик судом


48-72 Години

Температура
Безумство
Роздратованість
Потовиділення
Судоми
Плутанина


72-96 Годин

Найвищий ризик делирію тременс

Переваги детоксикації від алкоголю

Мати “чому” за будь-яким значущим зобов’язанням – один із найкращих способів гарантувати, що ви його виконаєте, і детоксикація від алкоголю не виняток. Хоча може бути складно відмовитися від алкоголю, розуміння всіх шляхів, які дає відмова від алкоголю, може покращити ваше життя та допоможе залишатися мотивованим. Поступово зупиняючи вживання алкоголю, ви помітите значне поліпшення вашого фізичного здоров’я, психічного здоров’я, особистого життя та іншого.

Нижче наведено найважливіші переваги відмови від алкоголю та як успішно завершити детоксикацію. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як покращиться ваше життя після того, як ви остаточно відмовитеся від алкоголю.

Зменшення ризиків для здоров’я

Покращений імунітет

Психічні переваги

Покращений сон

Покращені відносини

Покращене харчування та контроль ваги

Зменшення ризиків безпеки

Покращене серцево-судинне здоров’я

Краща гідратація

Чітке мислення та пам’ять

Припинення пиття та отримання переваг трізвості не завжди легко. Відмова від алкоголю – це справжнє випробування, яке може ускладнити відмову від алкоголю, коли ви вже вирішили припинити його вживання. Симптоми відмови від алкоголю можуть бути від легких до важких, і самостійно пройти через них може бути небезпечно.

Спроба пройти відмову від алкоголю самостійно може бути великим викликом або навіть небезпечною. Віддайте перевагу своєму здоров’ю та тверезість, приєднавшись до програми детоксикації від алкоголю замість спроби відмовитися від алкоголю самостійно. Після завершення програми ви будете обладнані впевненістю, навичками та системою підтримки, які вам потрібні для досягнення довготривалої тверезості.

Після приблизно тижня відмови від алкоголю, ви, ймовірно, почнете помічати, що спите краще. Ці поліпшені звички сну вночі також можуть підвищити ваш настрій протягом дня. Переваги кращого сну поширюються на вашу здатність управляти своїми емоціями та регулювати свої реакції на ситуації з великим стресом.

Покращений сон, крім того, дозволить вам краще концентруватися і бути більш продуктивним протягом дня. Оскільки у вас буде більше енергії і ви будете відчувати менше втоми, ви зможете більше зробити на роботі або вдома, зберігаючи позитивне ставлення.

Висновок

Якщо ви відчуваєте що не можете контролювати кількість споживання спиртного. Ваше життя руйнується від того що ви вже не можете як раніше почати день без алкоголю, запальний процес на стільки сильний що прожити його самостійно без дози алкоголю яка діє як знеболювальне та антидепресант вже від проблем з фізичним станом через зловживання. Не треба думати що зможете самостійно. Зверніться вже зараз за консультацією , наш центр Restart+ направить вас на детоксикацію до найкращих спеціалістів у Харкові та по Україні! Пам’ятайте що самолікування шкідливе для вашого здоров’я. Можливо ще зараз є час допомогти вам чи вашому рідному зберегти життя та звернутися до лікаря. Пам’ятайте кожен день у проблемі зловживання, запою залежності може бути останнім.
Зверніться вже зараз!


Не чекайте звертайтеся просто зараз!
Рестарт + перезавантаж своє мислення!


Поширені запитання та відповіді на них

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

UK