Ми в соц мережах

Напишіть нам листа

doctor@restartplus.com.ua

+38 (050) 641-47-46

+38 (063) 139-81-44

Вступ до проблеми залежності

Проблема пов’язана зі зловживанням психоактивних речовин  є однією з найпоширеніших у наш час! Наслідком Зловживання є Залежність вона може виникнути  від так званих легких наркотиків Канабіс, Алкоголь , та так званих дизайнерських наркотиків солі , спайс , мефедрон,  дуже поширених в Україні та у Східній Європі , від важких Кокаїн , Героїн , Метадон, Фентаніл, Бупренорфін, причини можуть бути різними що спричинило потяг до таких эксперементів зі своїм життям, але наслідки у 99% випадків передбачувані та вже відомі: проблеми зі здоров’ям, з законом, з сімейними відносинами, духовний занепад, емоційна прірва з почуттів болю , провини та сорому за вживання! Коренем проблеми Залежність є насамперед специфічна алергійна реакція деяких людей на психоактивну речовину, потрапляючи до організму ця отрута запускає механізм тяги -людині потрібна ще більша і більша кількість отрути щоб досягти бажаного ефекту.

реабілітація
реабілітація

Також іноді це називають спадковою схильністю. Також є соціальні мотиви та причини , духовні – відсутність цінностей, егоцентризм, дисфункціональність у відносинах у сім’ї, психотравми тощо.
За однією з моделей визначення Залежність це Біо , Психо , Соціум , Духовне не благополуччя та це підкреслює все вище написане! Та підштовхує до роздумів як з цим впоратись якщо все ж таки це про вас? Процес до оздоровлення від Залежності один це Психосоціальна реабілітація , в умовах якої клієнт отримує всебічну підтримку спеціалістів які допомагають у розвитку Фізичному спочатку за допомогою підтримуючої терапії коли хворий тільки поступив на стаціонар та після у рамках кожного з наших стаціонарів діє спортивна зона на якій клієнти можуть відновлювати свою фізичну форму, скидати стрес за допомогою снарядів для боксу тощо. Також на стаціонарі є групова терапія, підтримуюча психологічна терапія середою, соціальна-адоптивна терапія , індивідуальна та програма “12 Кроків”
У світі за більш ніж 50 років ще не вигадали більш дієвої методики ніж  реабілітація з залученням програми “12 кроків”!
Більш детальніше розглянемо нижче що таке Індивідуальна, Групова та Сімейна терапія  , Соціальна реінтеграція та роль громадських організацій при лікуванні залежності в рамках Психосоціальної реабілітації!

Традиційні підходи

Індивідуальна терапія

Індивідуальна психотерапія в процесі одужання в рамках реабілітаційного стаціонару представляє з себе терапевтичний простір спрямований на те щоб учасник Реабілітації дослідив свій внутрішній світ, емоції, свої думки та поведінку. Цей метод роботи психотерапевта з клієнтом ґрунтується на індивідуальній взаємодії і допомагає усунути душевні страждання, знайти гармонію і поліпшити якість життя за умови бажання клієнта терапії до цих змін. Зазвичай процес терапії у реабілітаційному просторі полягає у боротьбі з захисними механізмами – це основа залежності яка не давала довгі роки , або десятирячи звернути увагу на проблему, проблеми начебто не існує , так і у процесі одужання багато що є за граню осмислення, і іноді залежний просто каже, а як по іншому начебто не усвідомлюючи алгоритму інших моделей поведінки, іноді слова наповнені агресій яка захищає на той момент як здається дій звичайні для нього , основані на як здається, звичайних для нього почуттях та вже автоматичному мислені.
Вважається що вживання лише симптом  хвороби основна її проблема лежить у підсвідомості та проблемах з адаптацію яка була ще задовго до вживання. Отже терапевт працює з фундаментом на якому людина буде будувати своє нове життя! В рамках індивідуальної терапії для залежних дуже дієва вважається Когнітивна-поведінкова терапія (КПТ) або, як її ще називають, когнітивною. Це сучасний, науково-обґрунтований метод психотерапії. Як помітно із абревіатури, КПТ базується на когнітивному та поведінковому принципах. Когнітивні це усі загальні процесу людини як особистості : мислення, відчуття, мотивація, реакції. Поведінка усі дії людини при взаємодії з оточуючим світом. Що це значить на практиці в реабілітаційному просторі та чому саме дієвою для залежних? Головна ідея що стан цілком людини  залежить від думок тому в рамках процесу реабілітації дуже часто клієнти дослужують свою поведінку з призми “я відчуваю” , “я бачу”, “я думаю” – це все направлено на те щоб людина працювала над своєю залежною поведінкою, бо все починається з думки на стимулюючу ситуацію , а як відомо що думки у залежних дуже проблемні! Наприклад в рамках реабілітації один з резидентів отримав посилку з конфетками , інший побачивши це дочекався слушної миті та взяв кілька з коробки. У цей момент злодієм оволоділа думка про смак солодощі та жагу їх отримати. Отже для того щоб не допустити цю поведінку надалі бо такі неконтрольовані дії призведуть до зриву, треба відслідковувати свої думки та проговорювати їх у колі для того щоб знайти або більш соціально приємними шляхи реалізації бажань , або їх контролювати та досягати самостійно без шкоди оточуючим. Головним завданням індивідуальної терапії є  показати неспроможність адитивної адаптації до проблем. Перша фраза яку говорить та з якої починається покрокова робота “Я не можу контролювати своє життя, я не можу контролювати вживання”
(1 Крок АА “Ми визнали, що ми були безсилими перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.” )

Групова терапія

Слід далі плавно перейти до Групової терапії в рамках реабілітаційного процесу! Групова психотерапія — це метод лікування психологічних проблем чи розладів, що передбачає роботу фахівця з невеликою групою людей, об’єднаних спільною темою, яка викликає занепокоєння. Головна тематика в рамках реабілітації Залежних це залежна поведінка та жага як найдовше не повертатись до вживання або відійти від вживання взагалі! У процесі різні моменти опрацьовуються на групах самопоміч, групових заняттях з психологом або керівником!

реабілітація

Мета груп самопомічі отримати об’єктивну картину погляду від групи на проблему з якою зіткнувся резидент Реабілітації! Хлопці та дівчата в діалозі та за допомогою зворотних зв’язків дають нову картинку , думки та досвід для зміни сприйняття для зміни дій у майбутньому та рішень.
Ситуації різні від розмови з батьками, до сварок у побутових моментах взаємодії на центрі, проблеми з мотивацією та старою поведінкою.
Головним показником якості групової терапії є прийняття бачення картини світу з тієї що тільки за допомогою зі взаємодією з групою можливо досягти мети. Фраза яку часто говорять клієнти які проходять заперечення дуже ефективно
“Я не можу , ми можемо”
(2 Крок з 12 Кроків АА “Прийшли до віри, що Сила, могутніша за нас, може повернути нам здоровий розум.”)

Сімейна терапія

Сімейна терапія в рамках реабілітації одна з найважливіших. Сімейна терапія – це тип психологічного консультування (психотерапії), який може допомогти членам сім’ї поліпшити спілкування і вирішити конфлікти. Сімейна терапія часто буває короткостроковою. Вона може включати всіх членів сім’ї або тільки тих, хто може або хоче брати участь. Залежність це проблема не тільки хворого, а й проблема всього найближчого оточення. Тому до процесу заохочують усіх членів, бо залежність настільки токсична, що отрує відносини та перетворює заботу та любов на контроль та спів залежність. Де рідні потребують не меншої допомоги ніж сам хворий.
У рамках цього процесу проходять зустрічі у форматі двох партнерів по одужанню та терапевта! Де 1 партнер це хворий , 2 партнер це дружина , чоловік, мати або батько або хтось інший з рідних з ким найбільше контактує резидент реабілітаційного центру.

реабілітація

Соціальна підтримка

Соціальна реінтеграціяресоціалізація

Після закінчення курсу реабілітації на стаціонарі одужання ще не закінчується вже достатньо наповнений знаннями та врівноважений емоційна резиденту програми Психосоціальної реабілітації необхідно ці знання випробувати у загальному соціумі! Тому зі стаціонару клієнта плавно переводять до соціальної квартири де він поступово переходить до амбулаторної програми з початку чергує два через два дні на центрі в якості волонтера потім обирає для себе вектор розвитку найбільш прийнятний для його подальшого життя у рамках реабілітаційної програми Restart волонтерство на відділеннях відновлення не один з видів зайнятості для майбутніх реабілітованих членів суспільства, є програма залучення колишніх залежних до будівництва
з відповідним навчанням більш кваліфікованих у цьому людей , також можливо отримати професійну освіту у коледжах з якими взаємодіє також лінійка наших центрів Психосоціальної реабілітації. На час перебування у програмі резидент має право сам проаналізувати свої навички та обрати під стать їм відповідне навчання, підготуватись втупити до ВУЗу це дуже заохочуються нашими працівниками та всебічно підтримується. Якщо є освіта дослідити ринок та вибрати для себе роботу по духу та бажанню. Це більш глобальне завдання програми самореалізація її випускників. Доповнюючим фактором є те що колишній залежний більше знаходиться у суспільстві та вчиться новим стереотипам поведінки при яких не допускається порушення рекомендацій , а саме вживання , взаємодія зі старим колом спів споживачів, агресивна антисоціальна, ізольована, нецілеспрямована поведінка .

Роль громадських організацій

лід зазначити що якщо би не діяльність громадської організації у середині реабілітаційного простору Restart ми би не змогли знайти стільки дружніх стосунків з адмістраціями багатьох крупних міст України. Ці дружні стосунки побудовані на співпраці з багатьма органами управління суспільства, правоохоронних, підтримки, навчання та охорони здоров’я – це багаторічні стосунки які були перевірені війною . Організація  Restat одна з небагатьох продовжила свою діяльність на початку 2022 року направивши своїх волонтерів на допомогу та евакуацію з найбільш небезпечних місць наших співгромадян , розвернули допомогу швидкими обідами на північній салтівці де загроза обстрілів було найвищою до контр наступу на весні. За цю діяльність вищими органами управління було відзначено президента організації Restart Ігоря Олександровича Подневіна за “Оборону Харкова “. На разі клієнти реабілітаційного простору мають дуже велику підтримку від міської влади Харкова насамперед за зразковий процес у середині організації лінійки центрів реабілітації та наглядний результат яким є його випускники.
Які допомагають центрам пробації у консультуванні їх клієнтів на зміни ужитті. Допомога селищним радам видача гуманітарної допомоги у Черкаській Лозовій, Чугуєві, у Основ’янському районі у місті Харкові, організація дитячих свят, збори та допомога для ЗСУ.

Переваги та недоліки традиційних методів

Реабілітаційний простір насамперед є необхідним етапом для усіх видів залежності, деякі поправки вносяться до процесу реабілітації від лудоманії, там зменшується рекомендації по строку реабілітації , збільшується кількість індивідуальних терапій, та змінюються обов’язкові письмові роботи, завдання підбираються для того щоб людина максимально дізналась, що провокує до гри , що залишає у грі , чим закінчується будь яка спроба контролювати гру, цей вид залежності відноситься до нехімічних та така його специфіка реабілітації у центрі Restart. Щодо хімічних залежності то тут не слід ділити речовини процес один вживання за для зміни  свідомості. Кількість письмових робіт, годин терапії однакові, тривалість реабілітації теж, якщо є якісь індивідуальні особливості які слід враховувати то це береться в обробку та вносяться корекції до індивідуального плану одужання! Простір реабілітації Restart славиться перш за все індивідуальним підходом своїх працівників до кожного клієнта, процес побудований на любові та повазі дає результат навіть у надскладних випадках коли сама людина не бачить свого життя без речовини, де майже сгасли всі принципи та людяність, ми робимо максимум та повертаємо Залежних до нормального життя.

Висновки

У кінці підсумуємо те що хоча хвороба і вважається не виліковною в медицині що більшість тих хто проходить курс дитоксикації дуже швидко повертаються до вживання, натомість у нашій  програмі реабілітаційного простору люди проходячи програму можуть не вживати багато років , або покинути вживання назавжди, навіть у найскладніших випадках!


Не чекайте звертайтеся просто зараз!
Рестарт + перезавантаж своє мислення!


Поширені запитання та відповіді на них

Що таке залежність?

Залежність – це хвороба, яка виникає внаслідок зловживання психоактивними речовинами, такими як алкоголь, канабіс, кокаїн, героїн та інші. Вона характеризується алергійною реакцією на речовину та необхідністю вживання все більших доз для досягнення бажаного ефекту.

Які методи реабілітації існують?

Методи реабілітації включають індивідуальну терапію, групову терапію, сімейну терапію, соціальну реінтеграцію та участь у програмі “12 Кроків”.

Що таке індивідуальна терапія?

Індивідуальна терапія – це метод роботи психотерапевта з клієнтом, спрямований на дослідження внутрішнього світу, емоцій, думок та поведінки для усунення душевних страждань і поліпшення якості життя.

Яка роль групової терапії у реабілітації залежних?

Групова терапія дозволяє учасникам обмінюватися досвідом, отримувати підтримку та зворотний зв’язок від інших людей, які мають схожі проблеми, сприяючи таким чином ефективному одужанню.

Як відбувається соціальна реінтеграція після реабілітації?

Соціальна реінтеграція передбачає плавний перехід від стаціонарної реабілітації до повноцінного життя в суспільстві, включаючи волонтерство, професійну освіту та вибір роботи, що відповідає навичкам та інтересам резидента.

Чим унікальна програма “12 Кроків”?

Програма “12 Кроків” є універсальною методикою реабілітації, яка використовується понад 50 років та визнана ефективною для людей, що страждають від різноманітних форм залежності.

Яка роль громадських організацій у боротьбі з залежністю?

Громадські організації відіграють ключову роль у наданні підтримки залежним, співпрацюючи з органами управління, освітніми та медичними установами, а також займаються волонтерською діяльністю та соціальними проектами.

Чи можливо повністю вилікуватися від залежності?

Хоча залежність вважається хворобою, з якою важко боротися, програма реабілітації дає людям можливість жити без вживання речовин багато років або навіть покинути їх назавжди. успіх одужання залежить від багатьох факторів, включаючи особисту мотивацію, підтримку спільноти та дотримання рекомендацій спеціалістів.

Читати також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

UK